Informačný portál o mágii a ezoterike.Nájdete tu channelingy,info o anjeloch,mágii a ezoterike atď...

Vizualizácia a čo sa ňou dá dosiahnuť

20.01.2010 11:27

Cvičeniami 2 a 3 prispela Táňa a ja si myslím že sú dosť dobré no veď posúďte sami :-).

Určite ste si niekedy už položili otázku načo sa v mágii používa vizualizácia.V tomto článku vám popíšem rôzne tipy využitia vizualizácie a aj nejaké cvičenia.

Vizualizácia sa dá využiť na mnoho vecí pretože načo myslíte a čo vizualizujete to vám univerzum zhmotňuje, ak si budete vizualizovať chrípku a stále na ňu budete myslieť tak sa vám to splní a dostanete chrípku.Môžete to využiť na kopec iných vecí aby vám napr. rýchlejšie na semafore naskočila zelená,ak chcete prejsť cez prechod aby vám niekto zastavil alebo aby tade nachvíľku nešli autá,napríklad aby ste niekoho vyliečili atď...

  No aj pri vizualizácii treba brať ohľad na karmu.Ak budete prijať alebo vizualizovať niekomu dačo zlé karma vám to vráti 3x... takže by som vám ozaj nedoporučoval robiť takéto veci.
No myslím si že už máte predstavu čo sa dá takou vizualizáciou spraviť teraz vám tu dám cvičenia:

Cvičenie 1:


Ľahnite si, uvolnite sa chvíľku relaxujte a potom sa pokúste si niečo predstaviť napr. bieli kvet ktorí je medzi vami a plafónom(vrchnou stenou).Keď ste si ho predstavili snažte sa to udržať tak aby ste to stále videli potom si začnite predstavovať ako tento kvet chodí po celej izbe.Ak vám to ide predstavte si že rotuje a ak vám ide aj to môžete si tam pridať čo chcete.Ak to zvládate prejdite na cvičenie 2.

Cvičenie 2:


Posaďte sa na tichom mieste, kde vás nebude nikto rušiť. Zatvorte oči. Trikrát sa zhlboka nadýchnite a uvoľnite sa. Predstavte si, že v ruke držíte sedem balónov priviazaných na siedmich šnúrkach : červený, oranžový, žltý, zelený, modrý, indigový (tmavomodrý) a fialový.Balóny postupne vypúšťajte. Predstavte si, ako sa vznášajú a pomaly odlietajú z vášho duchovného zraku.Môžete ich púšťať v ľubovoľnom poradí. Keď necháte všetky balóny odletieť, otvorte oči.

Cvičenie 3:

Zatvorte oči. V pravom zornom poli vášho duchovného zraku si predstavte červenú guľu. Presuňte ju pred sebou a nechajte ju zmiznúť na ľavej strane zorného poľa. Postup zopakujte aj s ostatnými farebnými guľami (oranžová, žltá,zelená, modrá, indigová a fialová ). Potom ich v opačnom poradí prenášajte z ľavej strany, cez vaše duchovné zorné pole a nechajte ich vystúpiť von z pravej strany.
Naučili ste sa :

1. vytvárať sedem základných farieb
2. vytvárať tvary
3. vytvárať a riadiť pohyb smerom nahor a naprieč
4. relaxovať rýchlym a jednoduchým spôsobom, čím umožňujete, aby váš mozog produkoval vlny alfa, potrebné na dobrú mimozmyslovú činnosť.

Cvičenie 4:

Sadnite si na stoličku uvolnite sa a predstavte si že je pri vás červená ruža.Udržujte si túto vizualizáciu a postupne tam pridávajte rôzne prvky ako napr. že je ich viac môžete tam dať aj iné kvety ak vám toto ide tak si predstavte ako všetky rotujú dozadu ak vám ide aj toto predstavte si že rotuje 1 do zadu 1 do predu 1 do zadu 1 do predu...Ak toto zvládate prejdite na posledné 5. cvičenie.

Cvičenie 5:

Postavte sa do stredu miestnosti a začnite vizualizovať že je nad vašou hlavou a v každom rohu bytu biela guľa.Ak vám to ide predstavte si ako všetky chodia dookola po byte a tá nad vašou hlavou sa zaradí do krúženia po byte.Ak vám toto ide predstavte si ako každá ide do opačnej strany.Ak vám to ide gratulujem a pridajte k tomu na konci ohňostroj že vám to ide.

Ak ste zvládli všetkých 5 cvičení mali by ste by pripravený vizualizovať hocičo.

 

Späť

Novinky

Zmena nicku

23.01.2010 13:04
Oficiálne mením svoj nick na ezoterik. Dúfam, že sa vám nové meno páči a, že spolu budeme dobre vychádzať :). 
>>

100% Článkov presunutých

23.01.2010 12:32
Konečne som presunul všetky články ktoré som chcel a začínam písať nové články. Dúfam, že sa vám nové články budú páčiť a, že tu budete chodiť i...
>>

80% Článkov presunutých

20.01.2010 11:50
Milí čitatelia už som sem presunul 80% článkov zo starého blogu.100% článkov tu bude presunutých do 2 dní.   
>>

Už 40% článkov presunutých!

18.01.2010 21:52
Milí čitatelia s radosťou vám oznamujem, že som presunul už 40% článkov zo starého blogu.Znamená to, že termín presunutia článkov do 25.1.2010 by sa...
>>

Úpravy a pridávanie článkov

18.01.2010 14:25
Milí návštevníci momentálne sa na tomto ezoterickom portáli robia úpravy a čoskoro sa pridajú všetky články zo starého blogu.Budem sa snažiť urobiť...
>>
Všetky články

Záznamy: 1 - 5 zo 5

Vyhľadávanie

© 2010 Všetky práva vyhradené.